Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в ЗДО №2 “Сонечко”

  1. Подання заяви на ім’я керівника закладу про випадок булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних та технічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, здобувачами освіти, їхніми батьками, законними представниками, іншими особами.
  2. Згідно з ч. 3 ст. 26 Закону України «Про освіту» розгляд заяви керівником закладу та видання відповідного наказу про проведення розслідування відбувається у день подання заяви.
  3. Розслідування членами комісії випадку булінгу (цькування) проводиться у 5-денний термін.
  4. За результатами розслідування керівником закладу скликається засідання комісії щодо прийняття рішення по випадку булінгу (цькування).
  5. Подальші дії, незалежно від результатів засідання комісії, провадяться згідно з «Порядком реагування на доведені факти булінгу (цькування) в закладі та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)».

Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Зразок скарги на жорстоке поводження з дитиною у закладі дошкільної освіти
                                                                                              

Директору

Мурованокуриловецького ЗДО №2 “Сонечко”

ПІБ _________________________  

Батьків вихованця ________ групи ____,

що проживає за адресою: 

телефон______________________

                                                                                              ЗАЯВА

«___» ________ 20___ року під час прогулянки  __________ПІБ в присутності батьків вихованців групи словесно образила мою дитину. Це призвело до нервового зриву, відмови відвідувати заклад дошкільної освіти, групу. Звертаю Вашу увагу на те, що _____ПІБ не вперше застосовує такий вид цькування по відношенню до моєї дитини  та до інших вихованців групи. Прошу вивчити факти, зазначені у заяві, та захистити мою дитину  від жорстокого поводження і психічного насилля з боку батьків_________ПІБ

Дата П.І.Б.

 

Керівник закладу дошкільної освіти:

• Розглядає таке звернення та реєструє у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення;

• З’ясовує усі обставин булінгу відповідно до Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України № 564/836/945/577;

• Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. До складу такої Комісії можуть входити педагогічні працівники, (у тому числі психолог,) батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи.

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

Психологічний супровід таких осіб здійснює соціальний педагог у взаємодії із практичним психологом. З цією метою можна запровадити консультаційні години у практичного психолога і соціального педагога, скриньки довіри, оприлюднення телефонів довіри, зокрема:

– Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

– Гаряча телефонна лінія щодо боулінгу 116 000;

– Гарячая лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

– Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

 – Уповноважений Президента України з прав дитини 0 44 255 76 75;

– Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

– Національна поліція України 102. Новоприйнятий Закон передбачає низку штрафів за цькування. – Штрафи за булінг становитимуть від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

– Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 – 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

– Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.